všechno je neskutečné (Osho)
 

paměť národa

 

 

 

   

Volné seskupení fotografů různých směrů.

Vztahy jsou pavoučí sítí lidských existencí. 

 
Neobvyklá cestovní kancelář, která vás zavede na neobvyklá místa neobvyklým způsobem.

  

Zkuste se poznat třebas skrze sny, které se vám po nocích zdávají.

 
Portál české literatury. Vše možné o české literatuře.
  


 

Váš knižní svět

 

 

 

Orbis pictus  Cestovatelský a fotografický zápisník. Stanislav Vašina jednou sepsal Epištolu proti cestování, úvodní slovo  rubrice jak na zavolanou...

Epištola proti cestování: cestovati jest nepřirozené. člověk je jak rostlinka, co pak ztrácí kořeny a chřadne, když je mimo svou domovinu. též domorodec vnímá cizince na své zahrádce co plevelnou rostlinu. jak jen je nepřirozené, když v ranní tramvaji pražské jsou toliko pronárody ukrajinské, rumunskoromské, vietnamské, balkánské a jiné, jak nemilo člověku ve vlastní zemi potom.

a proto necestujte, nečiňte jiným, co vám je samotným nemilé. když už cizinec, tak jen na stálo usazený, kupříkladu číňan, co dobře vaří či prodává ve svém krámku celé dny a večery. výjimek je třeba, ale s mírou.

od čeho je tu televize? když někdo chce poznávat cizí kraje, má si pustit dokumentární film, či si přečíst cestopisnou knihu, pěkně v teple svého domova. když má v létě chutě na koupele, má navštívit plovárnu či kousek od města se svlažit v řece, nač se hrnout jak stádo kobylek až k mořím? vždyť každý ví, že dopravní prostředky nám špiní vzduch, silnice ukrajují ze zeleně. necestujte, nebude jich třeba. stačí jen ty stávající. 

cestování je zkáza, která lidstvo zhubí. od čeho tu je internet? když chci promluvit s někým z dálky, mohu si s ním popovídat pomocí osobního počítače, nemusím hned běžet na autobusové nádraží či do garáže pro auto se hrnout.

čím méně budeme cestovat, tím líp nám bude. budeme se lépe starat o své domovy a okolí, protože když tu budeme pořád, bude nám na tom víc záležet, kde žijeme.

cestování je zlé. láska k domovu hezká. 

ámen!

mario.czernay@volny.czMarioCzernayRevival©2008 http://czernay.webgarden.czName
Email
Comment
Or visit this link or this one